Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2025
LMMJVSD
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Februarie 2025
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Online

Vremea
Varful Nascarlat
Muntii Ciuc-Nascarlat

Profil cristi.iliescu

  Nume (de familie): Iliescu
Prenume: Cristi
Oras: Neuchâtel
Rank: 1440
Inregistrat: Luni, 2 septembrie 2013

Despre mine:
Arogant până la strângerea mâinii, recalcitrant până la primul zâmbet întâlnit, neîncrezător până la prima promisiune, egoist până la primul necunoscut aflat în nevoie, plăcut de toți până când îmi fac apariția, încăpățânat până la capăt.

Om de bază pentru toate începuturile, de negăsit spre final. Uneori fluier prin biserică sau dispar subit de la cea mai în vogă petrecere. Altfel, nu calc furnicile și nu sperii ciorile.

Dar n-aș spune că sunt perfect. Pisicar convins, vegetarian desăvârșit cu (prea mare) întârziere. Se întâmplă să scot balanța când integritatea unei ființe necuvântătoare are de suferit din cauza unui homo erectus.

Pe munte îmi place să surprind alternanța anotimpurilor, chiar și atunci când se succed într-o singură zi. Mă dau în vânt după turele solo, cu nopți la cort în sălbăticie, la fel de mult cum îmi place să mă însoțesc pe poteci cu persoane de calitate.



Ce am facut:
Am bătut potecile din majoritatea masivelor din țară, uneori atingând cele mai înalte vârfuri, alteori doar hoinărind prin păduri și pe culmi pe urmele animalelor sălbatice. Cu aceeași curiozitate am urcat fiecare moviliță care mi-a ieșit în cale, indiferent de meridian.

Din dragul de a împărtăși bucuria de a fi în natură, în 2018 am obținut atestatul de ghid montan.


Ce as dori sa fac:
Să mă implic mai mult în promovarea ecoturismului și a educației montane.

Să mă specializez în tehnici de supraviețuire în natură și să petrec mai mult timp surprinzând animalele în habitatul lor.

Să privesc mai multe răsărituri și apusuri. Să pot umbla liber până la cea mai înaintată vârstă... prin păduri, pe creste... cu nopți sub adâncul cer înstelat.

Și sper să nu mă opresc niciodată din învățat.


Alte pasiuni:
Mă pasionează cam orice măcar pentru 5 minute. Dar de-a lungul timpului mi-au rămas dragi literatura, fotografia, bicicleta, chitara, filmele. Lista rămâne deschisă.




 
0,0331 secunde

Deblocari usi Bucuresti | GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2025) www.carpati.org