Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Aprilie 2021
LMMJVSD
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Mai 2021
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Vremea
Varful Leaota
Muntii Leaota

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Trasee / Ture Traseu Paltinis - Vf. Cindrel - Paltinis (8)

baltighost
baltighost
Coarda

Ma bucur ca v-a reusit tura si va doresc sa scapati cit mai repede de arsuri. Numai bine!

Luni, 18 iunie 2012 - 08:31

gabitza86
gabitza86

Salut,

Pana la urma dupa prea putine (aproape de deloc) dezbateri ne-am hotarat si am fost weekend-ul asta. A fost asa un pic de ultim moment. Nici nu am apucat sa planuim prea mult iesirea.
Vineri dupa ce am deschis acest topic am propus oamenilor si au zis ca ei sunt disponibili. Am sunat repede si am facut rezervare la o cabana in Paltinis si am plecat la drum tot vineri seara ca sambata dimineata sa putem intra in traseu cat mai devreme.
Am facut 11 ore dus-intors Paltinis - Vf. Cindrel - Paltinis, dar pot sa spun ca am mers lejer pentru a ne bucura de peisaj si de vremea buna (poate prea buna, ne-a cam ars un pic soarele Carpati.org).
Poate ramane pe data viitoare Carpati.org

O zi frumoasa si carari cu soare (dar sa nu va ardeti ca noi Carpati.org)
Gabriela

Luni, 18 iunie 2012 - 07:31

ratza
ratza
Busola

Salut. 14 ore ne-a luat, mie și unui prieten care mergea prima dată, acum vreo doi ani, în condițiile în care avut multe limbi de zăpadă pe drum. Problematică e orientarea, dacă se lasă ceața. Iarăși, dacă încep fulgerele e cam nasol.

Cînd vrei să mergi? M-aș băga și eu la o tură de asta.

Vineri, 15 iunie 2012 - 21:19

gabitza86
gabitza86

Am inteles.
Multumesc frumos inca o data.
O zi frumoasa si carari cu soare!

Vineri, 15 iunie 2012 - 11:13

baltighost
baltighost
Coarda

Salut, noi la urcare am facut cam 6 ore insa am mers lejer si am facut si citeva pauze. La coborire nu cred ca se face cu mult mai putin fiindca sunt multe portiuni cu urcari si coboriri.

Vineri, 15 iunie 2012 - 11:02

gabitza86
gabitza86

Salut,

Multumesc de raspuns.
Jurnalul l-am citit acum ceva timp si mi-a placut Carpati.org M-a ajutat sa ma hotarasc sa ajung cat mai repede si pe acolo. Carpati.org
Noi vrem sa mergem de vineri seara, ne cazam in Paltinis si sambata dimineata la prima ora sa intram in traseu in speranta ca ajungem inapoi pe lumina.
O scurta intrebare: voi cat ati facut pana pe Cindrel? orientativ, as vrea sa imi fac o idee cam cat o sa facem si noi Carpati.org

Multumesc inca o data,
O zi frumoasa!

Vineri, 15 iunie 2012 - 10:52

baltighost
baltighost
Coarda

Salut,

Traseul e fain, usurel si nu pune prea multe probleme. Marcajul e ok. Doar ca durata de parcurgere este destul de mare. Se poate face intr-o zi daca plecati mai de dimineata. Ca durata.. mi-e greu sa iti dau un reper, dar cred ca in 10-12 ore se poate face, depinde cit

Eu am fost toamna trecuta, dar am facut traseul in tihna, doua zile. Am scris un jurnal aici, sper sa te ajute:

http://bogdanbalaban.ro/index.php?action=articole_full&id=226

Vineri, 15 iunie 2012 - 10:38

gabitza86
gabitza86

Salutare,

Ma intereseaza cam cum este acest traseu....Am de gand sa merg intr-un weekend in Paltinis cu niste prieteni care nu prea (mai deloc) merg pe munte...si ma intereseaza daca se poate face intr-o zi? Cat de dificil este traseul si cam ce probleme am putea intampina?

Multumesc,
o zi frumoasa!

Vineri, 15 iunie 2012 - 10:25

Afisari: 4,049

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0893 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2021) www.carpati.org