Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Mai 2021
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Iunie 2021
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Vremea
Varful Vladeasa
Muntii Bihor-Vladeasa

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
#48  Inapoi 1 2 3 Inainte

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Sugestii si impresii Noua interfata carpati.org (48)

ovidiu
ovidiu
Busola

Momentan NU. Carpati.org

Miercuri, 18 ianuarie 2012 - 18:09

miparv
miparv
Rucsac

Se poate personaliza cumva ca in loc de slideshow sa apara ca inainte, respectiv "ultima poza din galerie" si "top foto" si ce mai era ?

Miercuri, 18 ianuarie 2012 - 17:38

ovidiu
ovidiu
Busola

Problema "pare" sa se fi rezolvat Carpati.org.

Daca totusi mai apare galeria foto pe mobil va rog sa postati aici modelul telefonului sau sa o ascundeti manual.

Luni, 16 ianuarie 2012 - 19:19

zentai
zentai
Coarda

Doamne ajuta!...ca si eu mai accesez site-ul de pe mobil ( e mai comod si la fel de simplu,mai ales ca am "marcat" adresa site-ului pe telefon si acceseaza din primaCarpati.org

Luni, 16 ianuarie 2012 - 13:33

ovidiu
ovidiu
Busola

@edo
Problema se va rezolva in curand.

Luni, 16 ianuarie 2012 - 13:02

midan
midan
Rucsac

Edo, de ce nu te duci direct pe http://www.carpati.org/ghid/ in loc de homepage ?

Luni, 16 ianuarie 2012 - 11:43

edo
edo
Caraba

@ratza: Nu sunt singurul care intra pe carpati.org de pe mobil pentru a accesa anumite informatii (descriere de trasee, etc). Nu sunt pasionat de fotografie, personal daca as vrea sa admir fotografiile din topul foto carpati.org, as mai da un click, nu ar trebui sa imi "bufneasca" in fata de fiecare data cand accesez site-ul.

Luni, 16 ianuarie 2012 - 11:31

ratza
ratza
Busola

Îmi pare rău, dar nu mă pot abține: tu mergi la munte ca să te uiți la poze pe mobil? Dă-o-ncolo de treabă Carpati.org

Luni, 16 ianuarie 2012 - 11:04

edo
edo
Caraba

Singurul lucru foarte rau la noua interfata este ca incarcarea pozelor este foarte greoaie (consuma multa banda), deci o accesibilitate redusa de pe internet de pe mobil, lucru pe care multi carpatisti il foloseau cand erau pe traseu in zone cu semnal.

Luni, 16 ianuarie 2012 - 10:46

cipicernat
cipicernat
(admin)

Mircea: De pe Opera (XP3), click si am ajuns aici:

http://www.carpati.org/poze_fotografii/bucegi/toata_lumea_la_culcare_/40346/full/

Cu textul "Afiseaza aceasta fotografie la 700X209px" sub imagine.

Daca dand click pe slide-ul de pe pagina principala ajungi intr-o pagina fara un astfel de text, inseamna ca nici accesand imaginea respectiva din galerie nu ai avea un astfel de text. Din cate am vazut, alternativa de afisare full apare pentru imaginile mai mari de 1200px latime.

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 12:42

miparv
miparv
Rucsac

In primul rand, eu folosesc Opera si merge foarte bine. In al doilea rand, auto-scrollul e o idee buna dar dupa click pe poza, nu mai apare "afiseaza la 1600x1200", de exemplu.

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 11:26

zentai
zentai
Coarda

@-cipicernat- dupa ce ma dumiresc si eu o sa revin pe privat!Carpati.org.Multam, oricum!

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 10:50

cipicernat
cipicernat
(admin)

Claudiu : practic, daca pui mouse-ul pe acea galerie, vei vedea ca imaginea auto-scrolleaza pe verticala (in functie de pozitia mouse-ului). Daca dai click pe imagine, vei ajunge pe pagina fotografiei (care nu s-a schimbat). E vorba doar de o schimbare in ceea ce priveste modul de afisare a imaginilor de pe pagina principala ce ofera mai multe sanse de afisare fotografiilor ceva mai vechi.

Gabriel (zentai): ce browser si ce sistem de operare? Ai curatat cache-ul browserului? Carpati.org

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 10:19

zentai
zentai
Coarda

Mie ,acum, imi incarca f.greu portalul si-mi da mesaje de eroare pentru sectiunea foto...Ma poate ajuta careva?

Daca accesez de pe telefonul mobil nici nu mai incarca mare lucru si ia vreo 5 minute.De fapt, de pe telefonul mobil nici nu ma mai pot loga.

Parerea mea, ca unul care n-are habar de ale informaticii si de aceea va rog s-o luati ca atare, dar cred c-ar mai trebui lucrat un pic la treaba cu interfata!Carpati.org

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 10:11

claudiu_plescan
claudiu_ples..
Busola

intotdeauna am considerat ca uneori avem nevoie de cate o schimbare. in legatura cu galeria si cu riscul de a parea carcotas, ma declar insa neincantat. adineaori am vazut o pasare fara cap, o veverita fara coada si alte cateva ciudatenii. eu stiu ca poza e ca un tablou, trebuie privita in ansambul ei, nu? in plus nu vad de ce sa domine homepage-ul o poza, fie ea si de cea mai buna calitate si aici nu ma refer la tema cat la marime si la proportii. salut in schimb realizarea tehnica a acestui "slideshow" si-l gasesc potrivit pentru submeniurile din sectiunea Galerie. ty!

Vineri, 6 ianuarie 2012 - 09:12

vtcris
vtcris

Se pare ca s-a rezolvat acum problema, nu-mi mai apar mesaje de eroare. Multumesc.

Joi, 5 ianuarie 2012 - 21:31

akidd
akidd
Caraba

Felicitari pentru schimbare. Este una binevenita asa ca inceput de an. La cat mai multe ! Numai bine si un an numai cu schimbari in bine pentru toti.

Joi, 5 ianuarie 2012 - 20:38

vtcris
vtcris

@cel responsabil cu realizarea practică a interfeței:
testeaz-o te rog și pentru Opera, că mie îmi dă mesaje de eroare...

Joi, 5 ianuarie 2012 - 19:25

cosminiv
cosminiv

Subscriu in legatura cu galeria. Dar ar fi si mai frumos daca ar exista si optiunea unui slideshow "full screen" in genul celui din Picasa de exemplu. Iar limita de 700px pentru latimea unei poze mi se pare un pic depasita in secolul 21 Carpati.org

Joi, 5 ianuarie 2012 - 15:42

comisarul
comisarul
Rucsac

alta viata cu galeria asta foto Carpati.org

Joi, 5 ianuarie 2012 - 12:49

Afisari: 4,895

#48  Inapoi 1 2 3 Inainte

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0970 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2021) www.carpati.org