Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Ianuarie 2020
LMMJVSD
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Februarie 2020
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Speologie URGENT: Tabara Nationala de Speologie si Fotografie Subterana de la Arieseni (3)

cata0412
cata0412

Admiterea a fost pe baza de concurs pentru ca este un numar limitat de echipaje (16). Ca sa fiu concret pana la capat, aceasta a constat in trimiterea unui eseu descriptiv la adresa echipajului si a unui numar de poze cu caracter montan.

Ciudat sau nu, noi nu incercam decat sa rezolvam problema asa cum ne-au sugerat cei de la DJT Alba. Din cauza perioadei extrem de scurte, alt echipaj nu mai poate fi anuntat sa ne inlocuiasca si este pacat sa se piarda pe apa sambetei un loc. Pe de alta parte, in toate turele in care am fost pe acest site, intotdeauna am intalnit persoane de incredere si pe care mi-a facut intotdeauna placere sa le revad. Plecand de la acest fapt, desi este un exercitiu de incredere oarba, am fost de acord cu colegul meu sa acceptam pe oricine care indeplineste criteriile, mai ales ca avem acordul celor din organizare.

Joi, 3 septembrie 2009 - 12:36

radmar
radmar
(admin)

Va rog nu contati pe mine, dar mi se pare ceva ciudat faptul ca "admiterea a fost pe baza de concurs", iar acum luam pe oricine se anunta.

Desigur, parerea mea nu conteaza, mai ales ca nu ma numar printre participanti, care ar fi mai indreptatiti sa faca aceasta observatie.

Joi, 3 septembrie 2009 - 12:28

cata0412
cata0412

Buna seara sau dimineata. Eu impreuna cu doi prieteni urma sa participam la Tabara Nationala de Speologie si Fotografie de la Arieseni, organizata de Ministerul Tineretului si Sportului la Arieseni in perioada 5-12 septembrie. Acum mai putin de 2 ore am aflat ca unul dintre noi trebuie sa se retraga din cauza unor probleme grave in familie. De atunci am dat telefoane in dreapta si in stanga, insa nu am reusit sa mai gasim pe nimeni neocupat printre prietenii apropiati.

Detalii: La aceasta tabara participa echipaje de 3 oameni, fiecare reprezentand un judet. Participantii trebuie sa aiba intre 14 SI 35 DE ANI. Admiterea a fost pe baza de concurs. Transportul, cazarea si masa in perioada taberei sunt GRATUITE. Tot ce ne costa este transportul pana la Alba Iulia.

Ce cautam: O persoana din BUCURESTI, cu o varsta preferabila intre 16 si 22 de ani (noi avem amandoi 18 ani), libera in perioada 5-13 care doreste sa participe alaturi de noi la aceasta tabara.

Ce are nevoie: echpamentul minim necesar pentru trekking, (rucsac, frontala, busola, pelerina impermeabila) si un aparat de fotografiat (aducem si noi 2 x aparat foto, unul profesionist, unul semi-profesionist, 2x trepied si o camera video). Tot noi ii putem procura salopeta pentru ca o sa fie rost de murdarie.

Investitie: biletele de tren Bucuresti Nord-Alba Iulia (reduse de elev sunt in total 123,4 RON pentru o persoana, dus intors). Plus ceva bani de buzunar. In rest totul e asigurat de ei.

Din cauza telefoanelor pe care le-am dat in ultimele 2 ore si promisiunilor pe care le-am primit ca se va intreba mai departe, vom accepta prima persoana care se ofera si are echipamentul necesar. Va rugam seriozitate maxima deoarece daca va luati cuvantul inapoi, nu mai avem cand sa gasim pe altcineva.

Ma gasiti la 0724511161, Catalin Constantinescu.
Va multumesc pentru atentie.

Joi, 3 septembrie 2009 - 01:52

Afisari: 2,146

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0514 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2020) www.carpati.org