Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Ianuarie 2020
LMMJVSD
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Februarie 2020
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Povestiri Poliglotism (14)

kya
kya
Coarda

@patriot: de obicei, profilurile care nu pot fi vizualizate sunt cele inactive. Inactivarea unui profil poate avea mai multe cauze.(E un raspuns off topic la o intrebare off topic.)

Vineri, 30 ianuarie 2009 - 17:00

gigicepoiu
gigicepoiu
Coarda

Doua randuri:
1.Murphi spunea:,,daca se reuseste un dispozitiv pe care il pot folosi si prostii,se va ajunge sa-l foloseasca doar ei".
2.Ceva mai lumesc:un ,,gurist"canta intr-o carciuma:
,,Niciodata nu e bine
Sa-ti iei nevasta cu tine
Ca te face de rusine..."
Dimpotriva,aici domnisoara incerca sa-l scoata din rusine pe vasnicul englez.

Vineri, 30 ianuarie 2009 - 16:49

patriot
patriot

hazlie povestire "bunicule" Carpati.org

p.s. imi poate spune cineva ce se intampla cu userii bunicu si boreal ? nu le pot vizualiza profilele!

Vineri, 30 ianuarie 2009 - 08:57

baltighost
baltighost
Coarda

Cred ca povestirile domnului Moldoveanu ar fi potrivite mai degraba la sectiunea Culturale. Cel putin asa percep eu.

Joi, 29 ianuarie 2009 - 10:53

varverica
varverica
(admin)

Aceasta intamplare, precum si precedenta, cu adrenalina, au fost mutate pe Forum, la rubrica "Povestiri", destinata acestui tip de texte.

Bunicu, va rugam sa nu va opriti, nu lasati problemele altora sa rapeasca atator membri astfel de "povestiri cu talc".

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:39

boreal2007
boreal2007

da, exemple de marlanie si mitocanie se pot gasi in orice situatie, fie in oras, la mare, in tren etc.

numai bine si mers intins,
cristi

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:35

michael_rd31
michael_rd31..
Busola

Carpati.org tare

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:34

oleg
oleg
Coarda

Carpati.org

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:34

baltighost
baltighost
Coarda

Domnule Moldoveanu,

Chiar ma intrebam cind veti deveni ceva mai activ pe acest site. Stiu de la Ciprian ca aveti o tolba plina cu povesti si cunostinte.

Vin si eu cu o intimplare asemanatoare:

Acum multi ani de zile, pe cind abia aparusera telefoanele mobile, un parvenit se postase in mijlocul Cabanei Susai si vorbea tare la telefon ca sa vada tot poporul ca el e posesor de mobil.

La un moment dat se scoala de la masa un tip de vreo 2m se duce linga gurist, ia in mina o banana si o duce la ureche zicind tare, sa il auda toata lumea:

-Ce faci, Crapule, vorbesti la celular? Mai intreaba-ma, ca-mi place sa-ti raspund!

Glumetul s-a facut deodata mic si a sters-o rapid cu coada intre picioare in hohotele de ris ale asistentei.

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:30

edics
edics
Busola

Cine va avea urechi sa auda va intelege. Macar de dragul comediei v-as ruga sa nu va opriti, mai asteptam cu interes astfel de povestiri haioase si cu talc.

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:30

bunicu
bunicu

Sa-ti spun drept vorbea cam ca toata lumea din zilele noastre unde rar vezi exceptii dar asta e o alta treaba. Cred ca m-am cam aprins de cind protestez impotriva la ce se petrece rau in jurul nostru si am s-o las mai incet.Am vrut doar repet sa fac apel prin scrierile mele modeste la decenta ,modestie si ponderatie.Ce e mult strica. Ma opresc aici ca n-o sa indrept eu lumea.

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:29

mastroiani
mastroiani
Caraba

Faza asta este exact ca in cele cu fotbalisti.Dupa cateva luni (ani) petrecuti prin alte tari se dau in stamba ca nu mai stiu romaneste.

Dar a-ti fost impresionat de cata engleza stie tanarul respectiv...Carpati.org

pisti2004
pisti2004
Cort

Carpati.org super!

bunicu
bunicu

Intr-o primavara tirzie eram la schi in Valea Dorului cu mai multi veterani din Cimpina strinsi de-a lungul vremii in jurul montaniardului de exceptie, alpinist, schior, Dinu Dinulescu.

In timp ce ceilalti schiau de zor de parca nu mai urmau si alti ani, m-am intins cu Dinu pe hanorace pe un dimb dezgolit de zapada linga cabanuta cu cite un tuborg in mina.Aveam toate sansele sa ne tihneasca dar n-a fost dupa pofta inimii.

Linga noi a inceput unul sa se dea in stamba vorbind tare la telefon in limba engleza.Si poate ca nimic nu mi-ar fi atras atentia daca fara sa vreau am inteles ca tipul vorbea tot cu un roman si cu talente -fite de doi lei. Si cum eram dupa 4 ani de munca intr-un santier de petrol in nordul Marii Caspice in Cazahstan, am inceput un monolog teatral cu telefonul la ureche in limba lui Tolstoi de se tinea Dinu cu minile de pintece de ris,timp de vreo 5 minute. A urmat bunul meu prieten care este bun vorbitor de germana.

A urmat un final tragicomic.O preafrumoasa domnita care tinea companie junelui zice:

-Ba!..tu nu vezi ca mosii astia fac misto de tine?

Miercuri, 28 ianuarie 2009 - 13:28

Afisari: 2,563

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0553 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2020) www.carpati.org