Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Martie 2021
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Aprilie 2021
LMMJVSD
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Fotografii Fotografiile din galerie (6)

omicuba
omicuba
Rucsac

@fane.inginerul si @turonian- este normal ca fiecare dintre noi sa aiba o alta parere..daca nu ar fi asa ar fi monoton site-ul..va apreciez la toti parerile si sunt convins ca fiecare din noi are cel putin un gram de dreptate (voi mai mult eu mai putin)..Carpati.org. De asemenea administratorilor nu am ce sa le reprosez in primul rand pt ca munca lor este voluntara si pt faptul ca din cate observ eu, se implica foarte mult in dezvoltarea site-ului, motiv pt care nu pot decat sa le fiu recunoscator.

Luni, 2 august 2010 - 12:08

turonian
turonian
Rucsac

omicuba: Carpatiștii se împart în mai multe categorii, nu pot fi toți la fel. Deocamdată site-ul se îndreaptă într-o anumită direcție și e greu să schimbi ceva, însă nimeni nu te oprește să faci cum dorești. Dacă vrei să explici, să adaugi lămuriri, lasă primul comentariu la poze, sau mai multe.
Singurul lucru regretabil este că, regulile acestui site sunt relativ permisive, iar unii profită de acest fapt (în sens negativ) și nici nu au o limită a bunului simț, astfel că ajung să posteze flori cumpărate de la piață și păsări împăiate.
Numai bine.

Luni, 2 august 2010 - 08:40

fane.inginerul
fane.inginer..

Fotografiile macro, cele facute la capatul lung al obiectivelor tele (de obicei pasari sau animale salbatice) si cele artistice care reprezinta frumuseti ale muntelui merita cu siguranta sa fie afisate. Pentru denumirea din titlu... nu stiu ce sa zic, daca le-am denumi pe toate dupa niste criterii ne transformam toti in ingineri Carpati.org important este si aici iti dau dreptate, sa fie incadrate corect in categorie, munte, etc. si in caz ca cineva intreaba se mai pot da informatii si prin comentariile facute la poze. Nici setarile aparatului nu cred ca sunt relevante, acum exista o asa diversitate de marci, aparate, obiective, filtre, soft-uri de prelucrare, incat... Si mai e ceva, poti sa ai acelasi aparat, sa fii in acelasi loc si totusi sa iasa cu totul altceva, prin simplul fapt ca in acel moment Doamna Natura poarta o alta rochie.

Miercuri, 21 iulie 2010 - 21:48

drumetu71
drumetu71
Busola

Ai dreptate. Vad o poza cu un loc deosebit si vreau si eu acolo dar nu stiu unde este si sa cauti pe tot muntele...

Marți, 20 iulie 2010 - 13:56

miparv
miparv
Rucsac

Intr-adevar, e o problema legatura intre continutul fotografiei si titlul acesteia si nu cred ca se va rezolva ceva. Ca exemplu, imi vine in minte albumul oarecare "M-tii Bucegi" iar o poza din album arata "Piatra Craiului", facuta totusi din Bucegi.

Luni, 19 iulie 2010 - 19:31

omicuba
omicuba
Rucsac

am observat faptul ca in galerie intra foarte multe fotografii artistice in special cele macro...sunt de acord cu faptul ca sunt foarte frumoase, dar avand in vedere faptul ca acesta este un site montan as propune sa fie incurajata prin orice metoda postarea fotografiilor documentare si intrarea acestora in galerie...de asemenea din titlurile fotografiilor nu reiese ce reprezinta exact imaginea surprinsa (denumirea varfurilor, a vailor, locurile de unde au fost facute cadrele sau chiar denumirea insectelor, animalelor sau a plantelor), acestea avand un caracter poetic in dauna celor documentare...din acest punct de vedere as propune sa fie detaliata imaginea surprinsa macar la comentariu...tin sa il felicit in mod expres pe cipicernat pentru panoramele documentare pe care le-a facut...felicitari tuturor administratorilor pt munca depusa mai ales tinand cont ca este cu caracter voluntar..sper ca prin punctul meu de vedere nu am suparat pe nimeni

Luni, 19 iulie 2010 - 19:21

Afisari: 2,329

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0716 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2021) www.carpati.org