Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Februarie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Vremea
Varful Grindusu
Muntii Tarcau

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Evenimente Proiect Podragu (11)

mike
mike
Rucsac

Salut Cristi si imi pare bine ca te regasesc atat de "activ" si pe aici! Salut si tie, Ady. Subscriu la ideile lui Cristi referitoare la proiectul de la Podrgu de vara viitoare, o sa ne straduim cu totii sa punem lucrurile pe roate. E munca multa, nu fizica neaparat, ci de convingere a sponsorilor. Caci banii vor fi cheia de bolta a problemei, dar daca ne miscam repejor, proiectul sa fie gata pana prin februarie, putem intra si noi in ecuatii pentru sponsorizari. Totul este sa concepem un proiect atractiv si pt cel care da banul...Si sa nu ne prinda mai, caci atunci se impart banii de sponsorizari pe anul 2006. In rest, sanatate multa!

Vineri, 4 noiembrie 2005 - 00:00

urlea2002
urlea2002
(admin)

Din pacate nu mare lucru..stiu sigur ca se va face treaba, dar nu stiu cand..e bine si la vara, ca nu putem face noi nimk.Oricum, e o actiune de toata lauda pe care sper s-o duca la capat ai nostri ca brazii..

Joi, 3 noiembrie 2005 - 00:00

velatos
velatos

de refugiul suru ce mai sti. am auzit ca s-a amanat construirea lui pentru la vara. astazi am auzit.

urlea2002
urlea2002
(admin)

Cam asa e peste tot. De aia nu vrem sa apelam, in principiu, la nici o autoritate locala. N-are sens, e doar timp pierdut. E si motivul pt care am demarat proiectul asta in particular, cu o serie de oameni de munte dispusi sa faca ceva. Si sunt din toata tara, nu doar din Ardeal, asta nu are legatura.. Cei mai multi membrii sunt din Bucuresti..toata stima, stiu ei

velatos
velatos

incantat de cunostinta. andy valcea. totusi e bine ca voi, cei din ardeal, aveti putina initiativa la capitolul refugii si cabane de creasta. noi in valcea ne luptam cu morile de vant. nu avem nimic. iar ce avem...nu se comenteaza. singura cabana mai retrasa si mai de doamne ajutya e cea de la cheia (buila-vanturarita) dar si acolo sunt interese gramada. cei de la consiliu de fiecare data cand le cerem ceva fug pe usa din dos (cand le cerem) iar cand coboram vreun acidentat de pe munte ies in fata ca sobolanii sa dea interviuri. mi scarba de ei.

urlea2002
urlea2002
(admin)

Pentru Podragu exista din pacate o singura solutie: elicopter de transport. Hai ca s-ar gasi da e scump rau si principala preocupare va fi de a obtine sponsorizari cat mai multe, sens in care ma stresez cel mai mult sa gasesc pe aci firme cu bani dispuse sa finanteze proiectul. Toata faza e ca tre sa asteptam pana vine coana Corina de sus si sa ne stabilim necesitatile si prioritatile.Avem timp pana la anu in vara sa punem la punct toate detaliile si sa ne extindem cautarile, toti cei angajati in proiect, sa cautam surse de finantare. Stadiul proiectului oo sa fie raportat permanent pe lista care am dat-o, asa ca informarea e libera iar orice sprijin, chiar si cu idei bune venite din partea celor cu experienta sunt binevenite. Multumim pentru interesul manifestat si mai discutam pe tema asta! Cristi, Sibiu

velatos
velatos

am citit putin si pe acolo, si mi se pare interesant. dar extrem de greu. hai ca la turnuri mai inteleg dar sus la podragu e munca de sisif. poate ca o sa ajut si eu cu ceva daca voi avea posibilitatea.

urlea2002
urlea2002
(admin)

salutare..e adevarat ca e un proiect al naibii de greu dar nu imposibil. Cred ca vom reusi ceea ce ne-am propus. Dak te intereseaza aspectele, cat si pt cei care cred ca pot sprijini cu ceva proiectul:http://groups.yahoo.com/group/podragu_project/

velatos
velatos

hmm.. e destul de sus cabana. cu materiale se ajunge cam greu. ca sa se poata face ceva acolo, ne trebuie sprijinul multor oameni. si acei oameni tre sa stie din capul locului la ce se inhama. ma intelegi? sui nu numai. autoritatile ar tre sa faca si ele ceva.

urlea2002
urlea2002
(admin)

Se pare ca nu....

Luni, 17 octombrie 2005 - 00:00

urlea2002
urlea2002
(admin)

Salutare stimati membri! Am pus acum cateva zile pe lista de discutii unele idei referitoare la proiectul de reabilitare a anexei cabanei.Asteptam in continuare sfaturi si idei utile!!!!Poate e mai usor pe forum.

Marşi, 11 octombrie 2005 - 00:00

Afisari: 1,395

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0566 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org