Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Octombrie 2021
LMMJVSD
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Noiembrie 2021
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Vremea
Varful Mare
Muntii Gurghiu

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Echipament montan Rucsac Husky Kango 35l (6)

tutankhamon
tutankhamon

Am rucsacul Husky Kango de vreun an și sincer, dacă aș putea să aleg din nou, nu l-aș mai cumpăra. Plasele de la buzunarele laterale sunt de proastă calitate, după câteva luni au început să se rupă. Sistemul cu plasă de pe spate nu e tocmai ok, pentru că atinge destul de mult pe spate și transpiri, iar dacă mai adie și vântul, iar tricoul e umed, senzația e foarte neplăcută. Nu se fixează foarte bine pe spate (cel puțin la mine), astfel freacă de tricou sau ce ai pe tine, lăsând urme de scămoșeală. Tratamentul pentru rezistența la apă a început să se cojească de pe materialul textil.

Duminică, 2 septembrie 2012 - 01:29

kxo.xp
kxo.xp

Si eu mi-am luat 32L (deuter chiar) in ideea ca merge si de tura si de 2-3 zile. Nu-i combinatie. La 2-3 zile nu ai loc de prea multe (mai ales spre iarna cand trebuie sa trec la sacul de dormit mare). Am ajuns la concluzia ca mai bine il vand si imi cumpar doua: unul mic de 20-25, foarte fix pe spate, pentru vai de abrupt si ture scurte si unul de 40-50L pentru ture de cateva zile la cort.

Vineri, 20 iulie 2012 - 17:07

madalinp24
madalinp24
Caraba

Multumesc pentru opinii.

Stiu ca e cam mare pentru o tura de o zi doar, insa nu trebuie sa-l umplu si poate la alte ture o sa fie nevoie de mai mult spatiu de depozitare.
Ma interesa in primul rand daca e bun sistemul cu plasa deoarece n-am mai folosit. S-ar putea sa ai dreptate kxo.xp si nu stea chiar asa la distanta de spate...

Ma mai gandesc, desi cred ca o sa ma orientez catre ceva clasic.

Vineri, 20 iulie 2012 - 16:14

kxo.xp
kxo.xp

Nu-i tocmai ideal, din motivele amintite mai jos. Sincer, la ~200 ron, cei mai buni rucsaci de tura i-am vazut in Decathlon. In plus, 35L e cam multicel pentru o tura de o zi, chiar daca e vorba de un traseu de 10 ore in Fagaras. 20-25 ar fi mai ok.

Sistemul respectiv nu e tocmai cel mai util. Vei transpira oricum, iar daca porti tricouri de bumbac nu te va ajuta sa te usuci (ba dimpotriva, iti va fi cam frigut la spate). In plus, la rucsacul asta in particular, observ ca nu sta foarte departe de tine. Sistemul e eficient cu cat poti tine rucsacul mai departe de spate - asta plus un triou fast-dry (sintetic) te va ajuta sa stai relativ uscat pe spate - nu vei avea probleme cu transpiratia pe spate cand dai jos sau pui la loc rucsacul. Repet - nu mi se pare din poze ca rucsacul ar sta destul de departe de spate.

Personal prefer un sistem prin care rucsacul sta pe tot spatele.

Joi, 19 iulie 2012 - 18:11

stefansabin
stefansabin
Busola

Pare destul de ok rucsacul insa mi s-ar parea mai practic sa fie cu capac deoarece in cazul in care vrei sa-l umpli il vei inchide mai greu si vei forta permanent in fermoar. Cat despre sistemul de spate am si eu ceva similar cu plasa dar nu mi se pare cine stie ce reusita pentru ca plasa aia tot lipita de spate sta chiar daca mai circula putin aerul. Mai am un rucsac cu sistem clasic, mult mai bine construit si care se atinge foarte putin de spate. Mult mai bine ma simt cu el.

Joi, 19 iulie 2012 - 15:40

madalinp24
madalinp24
Caraba

Salut

Poate cineva sa-mi spuna o parere despre un rucsac Husky Kango 35l? Stiu ca teoretic e mai mult pt bicicleta, nu pentru munte. M-ar interesa daca ar fi OK pentru ture de o zi, gen Balea Lac - Negoiu si inapoi.

M-ar atrage sistemul cu plasa la spate pentru ventilare, n-am mai folosit pana acum. Se merita?

http://craimont.ro/rucsaci_bicicleta_husky_rucsac_bicicleta_kango_35l.html

Multumesc

Joi, 19 iulie 2012 - 15:39

Afisari: 2,261

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0711 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2021) www.carpati.org