Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Februarie 2024
LMMJVSD
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Martie 2024
LMMJVSD
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Vremea
Varful Iesul
Muntii Parang
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Echipament montan Reparatie jacheta Gravity Ranger (5)

black.slayer
black.slayer..

Multumesc pentru raspunsuri. Si eu tot de la Ascent am cumparat-o, din pacate in cazul meu a iesit de mai bine de un an din garantie. Cred ca am sa incerc sa o repar singur si cum bine puncta Andrei am sa folosesc un adeziv special (pe la MMSport am intele ca au). Multumesc inca o data pentru ajutor.

Miercuri, 8 ianuarie 2014 - 21:33

airoh
airoh

Salut,

Am dus-o inapoi la Ascent, de unde o cumparasem pentru ca mi-am dat seama ca era inca in garantie, desi pe sfarsit. Mi-au tinut-o ceva timp si mi-au spus ca nu o pot repara si sa-mi aleg o alta geaca sau un alt produs de imbracaminte sau incaltaminte. Am mai dat niste bani si mi-am luat un Northfinder de care sunt mai multumit decat de cea de la Gravity (a trecut un an de cand o am si spre deosebire de gravity nu a inceput sa se desprinda). Foarte de treaba si cooperant tipul de la Ascent, felicitari, pacat ca s-au mutat doar online.

Multumesc.

Miercuri, 8 ianuarie 2014 - 07:31

baumwolle
baumwolle
(admin)

Kit-urile de lipire GoreTex sunt doar pentru reparații rapide în teren și nu reprezintă o soluție permanentă. Dacă dorești să ți-o repari singur, îți recomand adezivele speciale pentru membrane (și nu numai).

Miercuri, 8 ianuarie 2014 - 06:34

black.slayer
black.slayer..

Salut,

O problema similara o am si eu cu un softshell de la Gravity, insa diferenta este ca materialul este doar descusut (pe maneca in zona fermoarului cu rol de aerisire). Nu as incerca un kit de lipire si nici un croitor "clasic".
In Bucuresti sunt doar cei de la Craimont. Detalii aici: http://www.gravity.ro/despre-brand.
Am sa le trimit un e-mail si revin cu detalii.

Marți, 7 ianuarie 2014 - 20:48

airoh
airoh

Salut.

Am o jacheta Gravity Ranger de un an. Zilele astea mi s-a rupt vreo 2-3 cm pe o cusatura din fata (langa “ariciul” de inchidere frontala). Am vazut ca exista niste kituri de lipire GoreTex dar ma tem sa nu fie inutile avand in vedere ca ruptura e chiar pe cusatura si se afla intr-o pozitie destul de “umblata”.
Intrebarile erau:
1. Stiti vreun atelier de reparatii, de preferinta chiar unul de la Gravity?
2. Cei de la Gravity sunt companie romaneasca sau au vreun birou-reprezentanta in Bucuresti?
3. Alte sugestii in legatura cu reparatia?

Multumesc.

Sâmbătă, 12 ianuarie 2013 - 12:04

Afisari: 2,300

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,3957 secunde

Deblocari usi Bucuresti | GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2024) www.carpati.org