Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Martie 2024
LMMJVSD
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Aprilie 2024
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Vremea
Varful Piscul Negru
Muntii Fagarasului
#23  Inapoi 1 2 Inainte

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Echipament montan Echipament de pe craimont.ro (23)

conrad
conrad
(admin)

Eh, astfel de practici nu e prea frumos sa se intample, adica nu asa, in "ochii lumii"!
Dar fiecare stie ce e dispus sa faca pt 29 lei Carpati.org

Reducerea de 5% se acorda clientilor fideli (care au mai facut cumparaturi la noi, in magazin) si numai lor, personal. Adica ei trebuie sa fie in magazin in momentul cumpararii, discountul acordandu-se (celor pe care nu-i cunoastem dupa figura) pe baza unui act de identitate.
Ar cam trebui sa "imprumuti" persoana cuiva (inclusiv timpul acesteia), sa te insoteasca in magazin in momentul cumpararii.

Mai bine citeste raspunsul meu la mesajul venit de la tine, pe mesageria privata.
Mentionez ca l-am scris inainte de a vedea acest mesaj de pe forum.

Luni, 29 august 2011 - 14:34

nec_andrei
nec_andrei

Buna! Uite, as vrea sa imi iau un rucsac de la Craimont, dar dat fiind faptul ca este destul de mult pentru mine(360) as vrea sa stiu daca ar vrea cineva sa imi "imprumute" discount-ul de 5% pe care il are la ei, pentru ca nu ofera decat pt al 2lea produs cumparat de la ei. Va multumesc anticipat.

Luni, 29 august 2011 - 11:20

uncas321321
uncas321321

ok..acum pot sa zic ca sunt fericti ca m-am bazat pe ce ati spus si intr-adevar a sosti pachetu cu bine iar produsle in stare perfecta. Multumesc frumos pt indrumare Carpati.org

Miercuri, 26 ianuarie 2011 - 14:14

eco
eco

Salutare, Sunt client al firmei CRAIMONT din anul 2007 si ii recomand cu toata increderea. Daca vrei sa stii cu siguranta ce produse ti se potrivesc, discuta cu ei spune-le ce iti doresti si cu certitudine vor veni cu o solutia viabilă. Patronul este om de munte, l-am intalnit intr-o tura.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 23:46

drumetu71
drumetu71
Busola

Si eu am comandat la ei on-line si sunt f multumit de produse, preturi si promtitudine. Intr-adevar site-ul e cam incarcat dar e bine structurat. Din ce cunosc au experienta si destula vechime. In rest recomand magazinul, unde poti pune mana pe ce vrei sa-ti cumperi. Eu procedez altfel, cercetez site-ul si produsul cu amanuntul ca am mai mult timp decat in magazin si apoi ma duc in magazin sa vad produsul direct sau il comand si il ridic personal(bineinteles asta unde se poate).

Luni, 24 ianuarie 2011 - 17:46

casian
casian

Salut, desi intregul echipament luat de la CRAIMONT l-am achizitionat direct din magazinul din Craiova , il cunosc pe cel ce se ocupa de livrarile online, un om de munte , profesionist !

Luni, 24 ianuarie 2011 - 16:25

midan
midan
Rucsac

Uite, că n-are logo nu observasem și asta pentru că nu consider așa importat.

E adevărat ca nu arată prea sclipitor dar mi se pare mai bine structurat decât cel de la Ascent, de pildă.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 14:38

luna
luna
Busola

Intr-adevar craimont e un magazin ce se respecta. Dar, pentru cine mai comanda produse de pe net indiferent daca de la craimont sau de la alte firme si nu sunt corespunzatoare/nu sunteti multumiti trebuie sa precizez ceva: Conform legislatiei in vigoare. aveti dreptul sa returnati produsele in maxim 10 zile de la data primirii comenzii, fara a invoca vreun motiv, iar magazinul e obligat sa va returneze banii - taxele de transport.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 13:37

uncas321321
uncas321321

Am zis ca e uratel pt ca nu are pic de grafica (nici macar logo) si dureaza mai putin de o zi sa faci un site ca ala, site-urile de genul apar peste noapte si de obicei sunt pirat, cu atat mai putin se potriveste unei firme care vrea sa se respecte, de aceea am si pus intrebarea, daca e sigur......dar vad ca majoritatea sunt multumiti de serviciile lor. Multumesc pt raspunsuri.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 12:51

renutzu
renutzu
Busola

eu cumpar direct de la magazinul lor din Bucuresti. sfaturile si indrumarile m-au uimit de fiecare data! sunt extrem de serviabili si cu mult bun simt! senzatia mea e ca nu-s pusi pe "jecmaneala" ci vor sa vada un client multumit care sa revina Carpati.org il recomand!

Luni, 24 ianuarie 2011 - 12:38

gabicolea
gabicolea
Caraba

a nu se intelege ca recomand magazinul in detrimentul comenzii pe net .... greseala de exprimare, scuze

zile senine

Luni, 24 ianuarie 2011 - 11:28

digy_bb
digy_bb

Subscriu si eu la cele mentionate ce useri de mai sus...am dat la ei vreo 4 5 comenzi, toate onorate la timp. Nu vad de ce spui ca e uratel dar gusturile nu se discuta. Eu unu am vazut mai urat. Imi place la ei ca raspund in timp util la mail cand am vreo nelamurire si recent am returnat chiar un produs. M-au sunat sa imi spuna ca au cirat banii in contul bancar si m-au rugat sa le si confirm. Toate bune si frumoase, pacat ca nu au o gama mai diversa la produse.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 11:17

gabicolea
gabicolea
Caraba

am luat si de pe net, si de la magazin...recomand magazinul

Luni, 24 ianuarie 2011 - 10:54

enderb
enderb

Eu am cumparat exclusiv din magazine. Intai din Pitesti si mai apoi din Bucuresti; personal amabil (nu ca in alte parti unde nu le dai de nas sau iti raspund asa in doi peri).

Luni, 24 ianuarie 2011 - 10:52

ciux
ciux

Aproape tot echipamentul mi l-am cumparat de la ei. Sunt foarte seriosi.

Luni, 24 ianuarie 2011 - 09:41

delu
delu

Am cumparat de la ei din magazinul din Bucuresti un rucsac JUREK pentru prietena mea, iar on-line un cort, care a venit prin curier. De fapt cortul l-am cumparat primul, iar apoi am ajuns si in magazin.
Mi-au lasat o parere buna, recomand!

Duminică, 23 ianuarie 2011 - 23:04

oleg
oleg
Caraba

De-a lungul aninilor am cumparat de la "craimont", bete de treching, parazapezi, chiar o pereche de pataloni de munte, cort destul de performant plus o gramada de jucarele, de la amnar la bidoane de apa. Trebuie sa recunosc ca am fost foarte multumit de cum s-au comportat, in schimb am cumparat de nootka un rucsac milo fara acea platbanda de Al. Dupa ce le-am comunicat lipsa mi-au trimis dupa cateva luni o bucata de platbanda prost confectionata de ei, fara aparatoare de plastic si prost slefuita. Mi-a fost jena sa le mai spun ceva. Asa ca eu cred ca unele produse cum ar fi cele scumpe, de imbracaminte, sau incaltaminte e mai bine sa le cumperi direct de la magazin.

Duminică, 23 ianuarie 2011 - 22:54

adi.t_t_r
adi.t_t_r
Coarda

Am comandat de cateva ori de pe craimont.ro... produse destule de consistente... ma refer aici la cort, sac de dormit, frontala, imbracaminte etc ... niciodata nu am avut probleme nici prin curier nici prin oficiul postal. Acum depinde de caz... nu cred ca ei fac greseliile la unii clienti, ci cei care se ocupa cu livratul coletelor. Si recomandata sau nu Carpati.org... achizitionarea produselor direct de pe net ii necesara la cei care stau in orase din zone unde nu au acces la magazine de profil decat online.

Duminică, 23 ianuarie 2011 - 22:48

cristi.mondiru
cristi.mondi..
Busola

Am comanda luna asta un sac de dormit la dansii.Cum valoarea era peste 200 ron,am ales curieratul pentru expediere.Coletul a ajuns prima oara in Suceava,apoi la mine,in Brasov.A mai fost o mica problema cu valoarea rambursului:cel de la curierat a trebuit sa sune la Craimont,ca acestia sa ii confirme valoarea care stiam eu ca ar trebuii rambursata.

Duminică, 23 ianuarie 2011 - 21:42

rovid
rovid
Caraba

Eu am comandat de mai multe ori si sunt seriosi doar ca ultima data parca m-au trombonit sa imi trimita prin curier si nu prin posta,valoarea era mica si nu era fragil.Oricum,recomand.

Duminică, 23 ianuarie 2011 - 21:07

Afisari: 4,521

#23  Inapoi 1 2 Inainte

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0488 secunde

Deblocari usi Bucuresti | GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2024) www.carpati.org