Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

August 2022
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Septembrie 2022
LMMJVSD
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Vremea
Varful Dara
Muntii Fagarasului

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Echipament montan Chestionar - sac de dormit (11)

cristib
cristib

Mulțumesc tuturor !

Rezumatul răspunsurilor în linkul de mai jos:

https://docs.google.com/forms/d/1RD3h6pyC9EsdGtVBeKi5EMphHWaLaJUnarRxuWy9AiQ/viewanal
ytics#start=openform

Sărbători Fericite ! Carpati.org

Duminică, 21 decembrie 2014 - 14:00

lukis
lukis
Caraba

Adaosurile reflectorizante se folosesc pentru identificare la lumina frontalei atunci cand dormi afara (ex.: pe plaja Carpati.org ). Identic cu mai noile "sfori" de fixare a corturilor care sunt si ele reflectorizante.

Sâmbătă, 20 decembrie 2014 - 13:33

odin
odin
Rucsac

Ma nedumerise chestia cu partile reflectorizante/fluorescente...nu ca sacul meu de iarna nu seamana a pupaza. Culorile vii aduc beneficiu la ochi dar asa cum fusese pusa intrebarea imi inchipuiam sacul in sistem de vesta reflectorizanta si nu ii vedeam rostul.
Mesaj modificat de autor!

Miercuri, 17 decembrie 2014 - 15:15

lukis
lukis
Caraba

yo6ial: Nu are cum sa rivalizeze cu Tennier Industries, nu este localizat in Huntsville Carpati.org.

cristib: Multumesc.

Miercuri, 17 decembrie 2014 - 10:18

cristib
cristib

@yo6ial Nici una, nici alta. Îl folosesc ca documentație pentru un mic proiect la școală, la disciplina «Design în turism», practic e un proiect în care se geografii colaborează cu designerii, în mare parte ne-am propus să facem un nou model de sac de dormit...nu e mare zarvă, nu elaborez studii academice demne de Harvard Carpati.org , însă întotdeauna mi-a plăcut să fac lucrurile bine, luate în serios. Carpati.org

Marți, 16 decembrie 2014 - 22:05

victoranica
victoranica
Coarda

@Odin: pentru a dibui mai usor anumite parti in intuneric, de exemplu buzunare de acces

Marți, 16 decembrie 2014 - 21:32

yo6ial
yo6ial
Coarda

Deci așa...
Urmează să scoți pe piață un sac de dormit să rivalizeze cu Tennier Industries?
Sau ai lucrare de diplomă?

Carpati.org

Marți, 16 decembrie 2014 - 21:26

cristib
cristib

» Lucian(@lukis), sigur, dacă tot ai pus întrebarea și prezinți interes, m-am gândit să-l public aici pentru toată lumea interesată de rezultat imediat ce voi închide chestionarul. Mulțmumesc pentru completare.

» @odin îți mulțumesc și ție pentru completare. Întrebarea pusă în chestionar privind părțile reflectorizante și/sau flosforescente e puțin incompletă ceea ce duce la confuz pentru unii, o voi reformula. Mă refeream ca unii saci să aibă câtvea părticele(fâșii) utile în diferite sensuri: spre ex. în zona fermoarului pentru a ne orienta mai bine noapte când vrem să-l deschidem, sau pe marginile sacului pentru a observa sacul peroanei de lângă noi(dacă dispune și acel sac de asta), sau pentru a creea o mică lumină în cort când în timpul nopții să nu aprindem lanterna să-l deranjăm pe cel de lângă noi ...oricum, nu te gândi la abuzul cu fășii întregi de material reflectorizante și/sau flosforescente pe întreg sacul, doar în unele părți puse strategic și sub forma unor fâșii ondulate spre ex. dar puse discret care poate chiar să contribuie estetic la designul sacului.

Până acum chestionarul a înregistrat 108 (de) răspunsuri, chestionar completat de membrii acestui forum și de pe rețeaua de socializare Facebook pe 3 dintre cele mai mari grupuri de profil montan- drumeții din România.

Chestionarul încă e deschis, rog seriozitate în completarea lui, mulțumesc!

Marți, 16 decembrie 2014 - 20:45

odin
odin
Rucsac

Completat.
Ma intriga o intrebare : ,,dorim parti fluorescente sau reflectorizante''? La ce Dumnezeu ar trebui asta Doamne iarta-ma? Discoteca?
Iar la ,,ce ne deranjeaza'' am scris...nu stiu daca va si placea Carpati.org

Marți, 16 decembrie 2014 - 18:50

lukis
lukis
Caraba

Salut,

L-am completat. Cand ai rezultatul final, imi poti trimite o copie?

Bafta!
Lucian

Marți, 16 decembrie 2014 - 17:27

cristib
cristib

Cei care au folosit cel puțin o dată în viață un sac de dormit, rog să completeze un mic chestionar(11 întrebări, max 3 min.). Chestionar modest, cu lipsuri chiar, de la un amtor în domeniu, îl folosesc ca documentație pentru un mic proiect la școală. Mulțumesc mult !

Link:

goo.gl/forms/nrPQbMolsE

Marți, 16 decembrie 2014 - 13:42

Afisari: 1,713

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0796 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org