Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2023
LMMJVSD
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Februarie 2023
LMMJVSD
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Vremea
Varful Gutai
Muntii Oas-Gutai
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Echipament montan Bocanci Bestard (6)

sts211
sts211

@adriannegoita/vestale
Merci mult pentru sfaturi, raman la Bestard, daca tot ajung la Madrid o sa iau vre-o 3 perechi si de iarna si de vara si o tura. Am luat legatura cu ei si mi-au trimis pe mail adresele unor magazine din Madrid care comercializeaza brandul lor inclusiv gama profesionala, pe care o sa merg.
Sanatate si merci inca o data.

Marți, 21 octombrie 2014 - 16:33

adriannegoita
adriannegoit..
Caraba

@sts211: Legat de The North Face... În ciuda faptului că unele modele arată destul de bine, de exemplu unul cu 6k în denumire, varianta cu 4k perfecționată, știu un caz care a cumpărat 6k, i-a purtat aproape imediat după cumpărare la înălțime (peste 5000 m), a tras de ei și o iarnă în Carpați dar apoi, spre finalul garanției, a primit banii înapoi de la vânzător din cauza unor probleme cu fixarea colțarilor.
Mesaj modificat de autor!

Marți, 21 octombrie 2014 - 16:19

vestale
vestale
Caraba

Eu am bocanci pentru canyoning de la Bestard ( http://www.bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=465 ) de un an si jumatate. E drept ca nu am apucat sa ii folosesc mai mult de 20 de canioane, dar nu am nimic de reprosat, inca arata ca si noi, sunt foarte confortabili, am incredere ca imi protejeaza piciorul si ofera aderenta foarte buna. Mi-as dori ca bocancii mei de 3 sezoane (Scarpa Kailash) sa aiba aceeasi aderenta pe care au pe calcar umed cei de la Bestard.

Marți, 21 octombrie 2014 - 14:07

sts211
sts211

Multumesc adriannegoita, cred ca asa voi face, sunt cam nehotarat intre The Nort Face, Timberland si Bestard. De astia din urma doar ce am citit pe forumurile de afara si prezentarea lor, de asta ma interesa o parere de la noi. Sunt buni la pret fata de celelate doua marci si ajung pe la Madrid in Noiembrie, cu nu prea am vazut magazine in alte parti a Europei, si ma gandesc sa-i incerc, pe cei de vara si poate o sa-i incerc si pe cei de iarna in caz ca ajung in iarna asta pe munte.

Marți, 21 octombrie 2014 - 12:55

adriannegoita
adriannegoit..
Caraba

Salut!

Am luat acum vreo 7 ani o pereche de bocanci tehnici de la Bestard (Evolution K ii cheamă: http://www.bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=85). Nu i-am folosit decât câteva zeci de zile, în ture de 1- 8 zile, iarnă (cu colțari) sau vară, cu sau fără parazăpezi, pe uscat sau pe ud. Nu am avut ce le reproșa. Țin cald, se fixează bine colțarii pe ei, vara au aderență extraordinară, țin bine și la apă (am traversat odată un mic răuleț adânc cât înălțimea bocancilor; e drept că m-am mișcat cât am putut de repede dar nici apă nu am luat, o parte din merit fiind sigur al bocancilor). Încă îi am și, presupun eu, mă vor servi încă câteva ierni.

Cred că pot fi văzuți la lucru prin jurnalele mele.

În concluzie, recomand bocancii tehnici de la Bestard.

Despre cei ușori, mai de vară, nu știu ce să spun. Din ce am auzit la magazin s-au mai întâlnit perechi cu defecte de fabricație dar s-au înlocuit sau reparat la producător.

Dacă vei cumpăra Bestard, sper să te bucuri de bocanci cel puțin la fel de mult cât m-am bucurat eu de ai mei. Carpati.org

Marți, 21 octombrie 2014 - 12:44

sts211
sts211

Salutare,
A folosit cineva bocanci Bestard? Daca da poate cineva sa-mi dea o opinie? Din ce am vazut eu pe siteul lor par foarte profesionali si ce am vazut online la distribuitori sunt si buni la pret. Acum depinde de calitate si confort. Daca are cineva o opinie va multumesc anticipat. Mai jos am postat linkul lor .

http://www.bestard.com/home.php

Marți, 21 octombrie 2014 - 12:19

Afisari: 2,228

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0415 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2023) www.carpati.org