Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Februarie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Vremea
Varful Olanelor
Muntii Cernei-Mehedinti

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Cabane / Refugii Cerere de munca cabanier (5)

sargetis
sargetis

va multumesc celor carora va pasa de turismul romanesc si de asa zisa industrie a ospitalitatii ,si va multumesc pentru raspunsuri si ajutor ...o sa fac cinste cu un pat ...la prici...Carpati.org ADRESA MEA DE MAIL ESTE; DECENEU4KOGAION@YAHOO.COM

Miercuri, 4 august 2010 - 09:32

razvanvm
razvanvm

Cabane inca mai exista, cabanieri adevarati sunt insa din ce in ce mai greu de gasit... ori de mentinut in post.
Sargetis, lasa si tu un nr. de telefon, o adresa de mail ceva, sa stie lumea cum te poate contacta la o adica.
Succes !

Miercuri, 4 august 2010 - 01:18

dorubv
dorubv
Caraba

In aceasta dimineata am gasit un mail primit de la un prieten si o parte din el suna cam asa:

"Daca stii pe cineva care e dornic sa ajute peste vara, vara ce a mai ramas, sus la Cabana Negoiu, roaga-l sa-l sune pe Nea' Serban la numarul de telefon 0768358240.

Deasemenea daca stii pe cineva care e interesat sa fie viitorul proprietar al Cabanei Negoiu, roaga-l sa sune la acelasi numar de telefon. Nea' Serban s-a hotarat sa vanda cabana, io fi ajungand si lui 20 de ani de cand e sus ... Pentru mai multe detalii despre vanzarea Cabanei Negoiu puteti scrie si pe adresele de email serban.pitaru@gmail.com sau cabananegoiu@gmail.com"

Poate e cineva dornic...

Luni, 2 august 2010 - 09:13

dorubv
dorubv
Caraba

Nu cred sa existe vreun asemenea loc la o cabana, in adevaratul sens al cuvantului, acolo cabanierii stau zeci de ani sau poate o viata. Mai exista cabane unde proprietarul exploateaza la maxim si nu vei putea face ce iti doresti ci numai ce ti se va impune...din pacate
Iar pentru postul de cabanier (care sa figureze si in cartea de munca) trebuie musai calificare!

Marşi, 27 iulie 2010 - 10:43

sargetis
sargetis

Sunt un mare iubitor al muntelui, sunt bucatar de preparate traditional romanesti, am diploma de administrator de pensiune, imi iubesc tara, ospitalitatea si as dori sa ocup un post de cabanier, sa le arat celor care isi bat joc de aceasta nobila si frumoasa meserie cum se practica ea cu adevarat.

Dar as avea nevoie de ajutorul dumneavoastra sau de o recomandare din partea dumneavoastra cei care iubiti atat de mult muntele.
Pentru a gasi un post de cabanier am apelat la organizatia dumneavoastra pentru ca stiti cel mai bine cine are nevoie de un cabanier adevarat.

Multumesc!

Marşi, 27 iulie 2010 - 08:44

Afisari: 3,821

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0608 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org