Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Februarie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Vremea
Varful Vladeasa
Muntii Bihor-Vladeasa

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Cabane / Refugii Cazare Padis (13)

bubus8
bubus8
Caraba

eu nu inteleg de ce se mai numeste camping, din moment ce e doar un loc de pasune unde isi pun oamenii corturile, eu as prefera sa dau o suma, dar macar sa il ingradeasca...e pacat ca unii se numesc oameni de munte, insa se comporta ca "la usa cortului".

Joi, 26 iulie 2012 - 17:06

paul91
paul91
Busola

Glavoiul se stie ca are o mare problema datorita cailor care distrug corturile si imprastie gunoiul,iar povestea cu degustatorii profesionisti din weekend-uri este cunoscuta,dar pot spune ca weekendul trecut am avut parte de liniste(cu mici exceptii),mai putin duminica,cand au dat navale caii.

Joi, 26 iulie 2012 - 11:08

mkcp
mkcp
Busola

Am stat exact in partea opusa de unde ai stat tu, cat mai departe de chioscul respectiv. I-am vazut si eu pe aia de care zici.

Miercuri, 25 iulie 2012 - 14:30

mastroiani
mastroiani
Caraba

De luni pana duminica am stat si eu...exact in fata terasei de care vorbeam mai jos. In cursul saptamanii a fost ok...exceptand caii luni si marti. Dar vineri noaptea au pus corturile langa noi o gasca de betivi care ne-au terorizat si sambata cu injuraturi (intre ei) si alte cele. Umbland prin poiana am observat ca mai erau si alti petrecareti galagiosi.

@mkcp te poti considera norocos din punctul asta de vedere...poate ai beneficiat de un colt mai retras si mai linistit.

Miercuri, 25 iulie 2012 - 14:28

mkcp
mkcp
Busola

de marti pana duminica. vineri seara se aglomerase, dar totusi nu erau urletele si zbieretele arhicunoscute

Miercuri, 25 iulie 2012 - 14:16

bubus8
bubus8
Caraba

ai fost in week-end sau timpul saptamanii?

Miercuri, 25 iulie 2012 - 14:15

mkcp
mkcp
Busola

Tocmai m-am intors din zona. Am stat aproape o saptamana pe acolo. Cateva zile am stat si la Glavoi, a fost nesperat de curat si chiar liniste.

Marți, 24 iulie 2012 - 20:32

bubus8
bubus8
Caraba

asa e cu nesimtirea, insa e singurul loc de campare mai convenabil.

Marți, 24 iulie 2012 - 19:42

mastroiani
mastroiani
Caraba

In Glavoi se poate gasi cazare la doua rulote apartinand proprietarului primei terase amenajate in dreapta drumului, peste acel parau ce strabate poiana, cum cobori spre refugiul salvamont. Are un bener "La Costi" si costa 70 ron/noapte...are amenajat si un dus care este fara cost daca te cazezi la el sau servesti ceva mancare.
Cu cortul nu m-as intoarce niciodata in Glavoi...cel putin in weekend. Caii si betivii sunt la ordinea zilei. Deci nesiguranta si poluarea fonica sunt la ele acasa. Eu am stat o saptamana in poiana la cort...de luni pana duminica si in ultimile doua nopti am asistat la cele mai crancene demonstratii de nesimtire umana...poate un loc mai retras sa fie de folos.

Marți, 24 iulie 2012 - 08:46

bubus8
bubus8
Caraba

grija unde pui cortul in glavoi, trec turme de cai, oi si e posibil sa iti distruga cortul daca il lasi peste zi.

Luni, 23 iulie 2012 - 21:18

amadeuss
amadeuss

Si eu sugerez camparea la cort in poiana glavoi. este si mai aproape de trasee. Daca vei sa faci circuitul cetatilor ponorului sau circuitul galbenei trebuie sa treci prin poiana glavoi, deci economisesti din timpii traseelor. Si daca ne gandim mai bine, ne trebuie ceva mai mult decat un loc moale de pus cortul si un izvor de apa rece? Carpati.org

Duminică, 22 iulie 2012 - 18:52

omarc
omarc

In Padis sau in Glavoi?
In Glovoi exista Cabana Cetatile Ponorului http://www.padis.ro/cazare-la-cabana-cetatile-ponorului/,
Iar tot aceiasi patroni mai au renovat si cantonul de la Scarita, conditii excelente. Mai exista si posibilitatea cazarii la corturi.Nu se percepe nici o taxa, dar inafara de un izvor cu apa rece, nu exista nici o conditie suplimentara. InPadis nu recomnad cazare. Se contruieste mult, e galagie, praf, etc.

Duminică, 22 iulie 2012 - 12:10

imrelaura
imrelaura

Buna, stie cineva sa-mi spuna ce posibilitati de cazare sunt in Padis?

Sâmbătă, 21 iulie 2012 - 22:14

Afisari: 3,389

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,9456 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org