Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Octombrie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Noiembrie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Vremea
Varful Papusa
Muntii Parang

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Asistenta tehnica Editare mesaje (14)

boreal
boreal
Caraba

Eu cred că imaginea de avatar ar fi trebuit să rămână vizibilă și, pentru cine dorește, numai datele atașate profilului să poată fi accesate de utilizatorii autentificați. Site-ul îmi pare acum „peticit”.

Miercuri, 16 aprilie 2014 - 20:31

paulu
paulu

Și eu salut ideea cu profilul vizibil doar pentru cei conectați. Știm că multe firme oferă bani buni pentru baze de date. De aici ar fi luat gratis. Mereu primesc telefoane de la diverse firme și mă deranjează tare mult. îi reped pe respectivii (respectivele). Până și la serviciu au început să ceară cu mine ca să-mi prezinte tot felul de oferte. Nu am înțeles cum au ajuns de la un telefon pe persoană juridică la mine.
Aici, pe site, cine e interesat de ture sau discuții, se loghează. Nu e necesar să vadă detalii despre persoana noastră cei aflați în treacăt.

Miercuri, 16 aprilie 2014 - 19:03

yo6ial
yo6ial
Coarda

Mulțumesc și eu!

Dar, zic și eu, când platforma este capabilă să digere diacritice, cum de unele module rămân fără?
Am observat că sunt afișate, fără prpbleme, diacritice poloneze și caractere chirilice. ( Ł, Я, ش de probă î ya șCarpati.org
Știu sigur că textele sunt pre-procesate cumva. De exemplu atunci când sunt folosite paranteze pătrate și simbolurile
"mai mare ca" și "mai mic ca".
Bănuiesc că se întâmplă așa pentru că platforma este capabilă și setată să randeze BBcode și html "by default".
Dar dacă, pentru mesaje, articole, etc. postate de utilizatori, nu este interpretat nici un fel de cod și tot textul este tratat ca
"plain text"?

Deci nu critic nimic și pe nimeni. Întreb de curiozitate. Carpati.org

Marți, 15 aprilie 2014 - 20:58

varverica
varverica
(admin)

S-a rezolvat, mersi Carpati.org
Mesaj modificat de autor!

Marți, 15 aprilie 2014 - 20:29

yo6ial
yo6ial
Coarda

https://drive.google.com/file/d/0B7dcl_3ZVHGaVE9ZT1pKWlc5NFk/edit?usp=sharing

Totuși ceva s-a stricat la ultimele modificări Carpati.org

Ce am făcut: Am postat un comentariu asupra căruia am revenit cu textul de la ”L.E” încolo.

Marți, 15 aprilie 2014 - 18:16

varverica
varverica
(admin)

Si anuntul Carpati.org

http://www.carpati.org/de_actualitate/modific_ri_pe_carpati.org/55/

Luni, 14 aprilie 2014 - 14:47

conrad
conrad
(admin)

Modificarile facute recent vor fi anuntate in sectiunea "de actualitate" de indata ce toate vor fi implementate. Momentan sunt in curs de integrare in site.
Aveti putintica rabdare Carpati.org

Duminică, 13 aprilie 2014 - 00:01

yo6ial
yo6ial
Coarda

Eu nu am făcut o propunere. Am întrebat doar pentru că, o propunere, ar trebui să vină la pachet cu un niscaiva cod java, php sau C, nu? Măcar ca idee.
Carpati.org

Iar cu vizibilitatea e... nu știu cât de eficientă dar este.
Recent am primit un telefon de la nu-știu-ce firmă de promovat firme că site-ul companiei la care (nu mai) lucrez nu e destul de vizibil și dacă nu cumva vrem niște promovare...de unde vântu' aveau numele și numărul meu de telefon? Bine, sigur nu de pe carpați și sigur nu de pe google.
Un pic de discreție nu face rău.
Spam-ul e tolerabil în inbox-uri dar la telefon, parcă, nu mai e amuzant.

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 21:51

midan
midan
Rucsac

subscriu si eu la propunerea lui Alex (yo6ial)

Chestia cu profil privat e o alegere personala, sunt multe site-uri care ofera facilitatea asta.
Nu cred ca e vorba de paranoia, oricum cineva interesat isi poate face destul de usor un cont, dar ofera ceva mai multa protectie impotriva robotilor si motoarelor de cautare.

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 21:38

xoreax
xoreax
Coarda

Propun ca toate modificarile efectuate recent sa fie descrise intr-o postare care sa fie asezata in locul mai putin actualei intalniri de vara din 2013.

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 21:21

mihai.telemark
mihai.telema..
Rucsac

Editarea ca editarea, (ma rog, termenul nu mi se pare a fi cel corect în româneste...) dar ce-i faza asta cu "profil vizibil doar pentru cei conectati" ?
Forte straine si dusmane au intrat pe site sa purece profiluri ?
A intrat spaima-n populatie ?

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 21:10

yo6ial
yo6ial
Coarda

...și sunt planuri de viitor pentru un istoric sau versiuni precedente ale mesajelor modificate?

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 18:59

ovidiu
ovidiu
Busola

Momentan poti edita doar comentariile, nu si mesajele postate pe forum.

Carpati.org

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 16:22

xoreax
xoreax
Coarda

Salut,

Am vazut ca la unele mesaje din forum apare notificarea - Mesaj modificat de catre utilizator - .
Cum se procedeaza mai exact?

Ca sa fiu si mai clar, mie nu imi apare niciun fel de optiune dupa postarea mesajului. Totul arata la fel ca inainte - mi-e imposibil sa modific mesajul postat.

http://i.imgur.com/bBn1PMM.png

Sâmbătă, 12 aprilie 2014 - 08:19

Afisari: 2,311

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0593 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org