Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Octombrie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Noiembrie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Vremea
Varful Gutai
Muntii Oas-Gutai

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Asistenta tehnica Cum fac sa nu mai primesc e-mail cand se posteaza intr-un topic? (4)

jadeasp
jadeasp

Ok, multumesc! Intr-adevar, m-a derutat cuvantul "postare" Carpati.org Acum am rezolvat problema!

Sâmbătă, 4 aprilie 2015 - 19:14

senty
senty
(admin)

Salut.
Mergi in topicul respectiv, si ai sa vezi o linie: "Vizualizeaza mesajele: ascendent | descendent | toate mesajele" iar in continuare, un alt link "aboneaza-ma la mesaje" (sau "dezaboneaza-ma de la mesaje").
a: ) daca in acel topic ai avut macar o postare, ai fost automat abonat la mesaje, de aceea, link-ul va fi de forma "aboneaza-ma la mesaje". In cazul acesta, dai un clic pe link sa te abonezi (chiar daca deja esti abonat), iar dupa asta mai dai un clic pe link sa te dezabonezi.
b: ) daca nu ai avut nici o postare in topic, dar ai vrut sa urmaresti discutia (sa primesti mesaje pe mail chiar si fara sa participi activ, prin postari) atunci link-ul este de forma "dezaboneaza-ma de la mesaje", pentru ca trecerea de la "aboneaza-ma" la actuala "dezaboneaza-ma" s-a facut prin actiune manuala (clic cu mouse-ul). Rezolvarea e printr-un simplu clic pe link si te vei dezabona de la mesaje.

Toate bune!

PS: se pare ca am scris in acelasi timp cu Stefan, dar e binevenit si raspunsul lui Carpati.org

Vineri, 3 aprilie 2015 - 19:45

stefalexe
stefalexe
Busola

Salutare!

Confunzi comentariile la Postari (care pe carpati.org inseamna Stiri, Articole, Jurnale, etc), cu mesajele pe Forum (in discutii/topicuri, care aici nu sunt numite Postari). http://www.carpati.org/conditii/#Q6

Daca vrei sa nu mai primesti notificare prin e-mail atunci cand apar noi comentarii la toate discutiile la care te-ai abonat la Forum: din meniul personal (disponibil dupa conectare in cont), alegi administrare cont si bifezi optiunea "un mesaj inscris de catre mine la forum".

Daca vrei sa nu mai primesti notificare prin e-mail doar de la una sau mai multe discutii la care te-ai abonat, exista un buton cu textul "dezaboneaza-ma de la mesaje" cu scris portocaliu aflat in dreapta sus a paginii discutiei, exact locul unde ai bifat sa te abonezi.

Succes!

Vineri, 3 aprilie 2015 - 19:44

jadeasp
jadeasp

Se pare ca m-am abonat odata la un topic si acum imi da pe dinafara inbox-ul de fiecare data cand cineva posteaza in el.

Am bifat optiunea:
Nu doresc sa primesc e-mail atunci cand se adauga: un comentariu la orice postare unde am adaugat si eu un comentariu
dar vad ca tot primesc e-mailuri. Cum dezactivez?

Vineri, 3 aprilie 2015 - 19:17

Afisari: 1,621

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0559 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org