Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Februarie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Vremea
Varful La Om (Piscul Baciului
Muntii Piatra Craiului

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Altele Unde pot posta filmulete youtube? (9)

andrej
andrej

Cum spuneam, eu sunt nou, vreau sa fiu regulamentar de aceea am intrebat. Dar de unde sa cunosc eu ce a zis ververica in nu stiu ce postare. Ma rog, am inteles ideea. Intrucat singura activitate pe care o pot avea momentan este cea legata de galeria video, voi uploada fisiere conform cerintelor in rubrica "galerie video".
Daca spre exemplu un administrator nu vrea sa aprobe filmul meu, primesc vreo instiintare? Sa e musai sa astept pana ma plictisesc?
Ms frumos cipicernat!

Miercuri, 4 noiembrie 2015 - 20:15

cipicernat
cipicernat
(admin)

Discriminare la adresa cui? Carpati.org Sau relativ la ce? Si ce reguli nu sunt clare? Singurul administrator care a raspuns sunt eu.

In ceea ce priveste regulile topicului Filme, ele sunt clare de foarte mult timp (a se vedea, spre exemplu, interventia facuta de Varverica in noiembrie 2012: http://www.carpati.org/forum/altele-12/filme-1125/4/ )
Mesaj modificat de autor!

Miercuri, 4 noiembrie 2015 - 16:47

andrej
andrej

pare a fi o discriminare Carpati.org
tot un admin recomanda la aceasta intrebare postarea in topicul filme. pare ca regulile nu sunt chiar clare nici la nivel inalt. Parerea mea este totusi ca nu poti face un jurnal bazat pe un montaj video.. te plictisesti la citit text daca nu ai inserate niste poze pentru clatirea ochilor. Pe de alta parte o galerie video cu filmulete de slaba calitate nu e altceva decat un intermediar catre furnizorul extern de servicii video, cand ar putea fi integrat exact pe aceeasi structura un video de calitate optima. Dar daca astea sunt regulile.. astea sunt!

Miercuri, 4 noiembrie 2015 - 13:06

yo6ial
yo6ial
Coarda

Păi eu am crezut că este vorba de acele categorii de producție media nu de gif-uri animate cu pisicuțe și glitter sau selfie-uri.

Luni, 2 noiembrie 2015 - 19:27

cipicernat
cipicernat
(admin)

Un sfat excelent... Doar ca o sa te trezesti cu un admin care sterge mesajul fara prea multe menajamente. Carpati.org

Solutia este urmatoarea: se deschide sectiunea jurnale, se scrie cu talent frumosul (si suficient de lungul text) si, la sfarsit, se adauga linkul de youtube.

In rest, cam orice alta solutie (cu exceptia comprimarii si postarii la categoria Video) de "evitare" a administrarii este sortita esecului.

@all: Scopul acelui topic "Filme" nu este sa avem acces la arhiva perso a utilizatorilor site-ului ci sa avem un loc unde sa facem o lista de filme artistice sau documentare cu tematica montana. In rest, orice surplus (a se citi arhiva perso) este in inlaturam periodic (sau imediat). Va multumesc. Carpati.org

Luni, 2 noiembrie 2015 - 16:42

yo6ial
yo6ial
Coarda

Eu te sfătuiesc așa:
Postează-ți filmulețele, în continuare, pe Tube, unde ai loc și un mediu propice postării filmelor, lipsesc restricțiile de codec și rezoluție sau dimensiune și durată, ai control asupra materialului.

Vi pe carpați.org și postezi link-ul în forumul ”filme” sau vezi și tu. Carpati.org

Nu pierzi timpul și din calitate la compresii și transcodări, nu pierzi timp cu aprobări, rămâi cu statisticile, views, analytics, trends, tot ce are gogu mai bun. Carpati.org

Luni, 2 noiembrie 2015 - 12:26

andrej
andrej

Fiind nou pe aici,astept si parerea unui admin. Am vazut la Galeria Video ca se adauga filme la rezolutie mai slaba si link catre film hd pe youtube. Poate ar fi o varianta sa se creeze un topic(pagina) special care sa preia codul de youtube si sa se afiseze filmul tot in pagina carpati.org.

Luni, 2 noiembrie 2015 - 12:02

bogdan.t
bogdan.t
Coarda

cel mai in masura sa-ti raspunda e un admin, eu am sa vin cu o idee. cauta sa vezi daca este vreun topic despre asta,filmulete facute de noi. daca nu...cel mai simplu ar fi sa faci tu unul si cu siguranta o sa posteze si altii! Drumuri cu soare!

Luni, 2 noiembrie 2015 - 09:30

andrej
andrej

As vrea sa adaug ocazional cate un filmulet realizat de mine.. Nu sunt foarte priceput, dar au mai mult de 100 M, dimensiunea maxima acceptata pt "filmele mele"..
Postavarul la pas: https://youtu.be/Rd_5fkmOGuw

Duminică, 1 noiembrie 2015 - 23:57

Afisari: 1,311

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0549 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org