Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Februarie 2021
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Martie 2021
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Altele Propunere: cum sa stai in casa, dar sa fii "pe munte":) (10)

cristi.iliescu
cristi.ilies..
Busola

Mă gândeam că ar fi util să apară undeva în forum, poate chiar în acest topic dacă nu este unul mai potrivit, informații despre actualizările periodice ale ghidului montan carpați.org. Poate ați discutat despre asta la întâlnirea de iarnă, nu știu.

E drept că e frumos să descoperi în ghid trasee noi, informații despre refugii și altele când cauți ad-hoc, dar mai util mi se pare să știi că ele sunt acolo în cazul în care plănuiești o tură viitoare. Iar cei care vor să contribuie cu alte informații au un reper în ceea ce s-a realizat până acum. Mă rog, asta dacă se și găsește cineva disponibil să o facă.

Vineri, 17 aprilie 2020 - 10:19

mosionica
mosionica

S'aducem muntele la noi.
https://www.facebook.com/trupa.CALEnDAR/photos/a.1068456589885667/2985164161548224/?t
ype=3&theater&ifg=1

Marți, 31 martie 2020 - 13:21

lauramatei
lauramatei
(admin)

Victor: Hai cu Naratu (!!!!), ca Maramures avem deja, recente.
Cristi: hai cu Bodocuuuuu!

Bravo pentru jurnale, baieti!!!
Mesaj modificat de autor!

Vineri, 27 martie 2020 - 12:53

victoranica
victoranica
Coarda

Pai, trebuie sa continui jurnalul din Retezat

In ghid, nu stiu, sa vad ce plus-valoare pot aduce. Eventual niste Naratu, Maramuresului, ceva..

O vreme o sa traiesc din amintiri. Noroc ca am destule.

Vineri, 27 martie 2020 - 12:34

cristi.iliescu
cristi.ilies..
Busola

Am văzut, Laura, mulțumesc!
Eu am dat ultima tură prin Bodoc, dacă o să sufăr de hărnicie în weekend îți trimit descrierea unui traseu, fiindcă tot lipsesc informații în ghid despre masiv.

Vineri, 27 martie 2020 - 12:15

lauramatei
lauramatei
(admin)

Lasa, ca fac media...ponderataCarpati.org.

Cristi, chiar am preluat recent niste descrieri ale tale din Hasmas-Ciuc, puse ca si comentarii, le-am mai completat cu ce-am mai avut si eu de zis si sunt la Ghid acum, cu autorul mentionat (sa-si asume ce zice, daca zice prostiiCarpati.org) ).

Deci in ce munti "mergeti" in weekendul asta? Victor?

Vineri, 27 martie 2020 - 11:53

cristi.iliescu
cristi.ilies..
Busola

Zic să ne organizăm, altfel se trezește Laura cu numeroase descrieri ale aceluiași traseu Carpati.org
Ia spune, Victor, ce ai pregătit pentru azi?

Vineri, 27 martie 2020 - 11:44

lauramatei
lauramatei
(admin)

Hai sa jucam pe descrieri de trasee pentru ghid, si nu 10 zile, ci mai bine 5, sa avem mai mult sporCarpati.org. In vremuri de criza trebuie actionat rapid. Carpati.org

victoranica

Carpati.org

Vineri, 27 martie 2020 - 07:09

victoranica
victoranica
Coarda

Am putea face un fel de leapsa: eticheteaza un carpatist care sa vina cu o postare (exceptand turele, covident).

Si daca nu posteaza in urmatoarele 10 zile de cand a fost etichetat, clik dreapta delet ban o luna nu stam la discuti Carpati.org

Joi, 26 martie 2020 - 22:18

lauramatei
lauramatei
(admin)

Salutare tuturor!
Din pacate, o vreme stam in casa, departe de munti...
Caut context pentru a lansa o propunere. Pentru ca nu mai mergem pe munte, am putea sa ne ocupam timpul pe care l-am fi petrecut in munti fiind cumva tot in munti si oferind ceva acestei comunitati:

- Sa scriem jurnale in care sa ne povestim si sa retraim cele mai faine ture ale noastre, sa postam fotografii, sa scriem articole, daca suntem in posesia unor informatii bine structurate ce pot constitui un material solid si util etc.
- Si mai ales, invit membri carpati.org sa ajute la actualizarea Ghidului. Sunt deschisa la a primi de la voi descrieri corecte, riguroase, cu informatii actuale, verificate de voi insiva in teren, ale traseelor pe care le cunoasteti bine, care in Ghid au descrieri ce nu mai corespund cu realitatea sau nu au descrieri deloc. Cu marea rugaminte sa fiti voi insiva autorii, sa nu copiati un material realizat de altcineva!!!
- Orice material care ne-ar putea ajuta la completari si actualizari de informatii este binevenit.

Daca aveti asemenea materiale, anuntati aici si facem ca ele sa ajunga la noi.
Daca aveti idei legate de asta, vorbim aici.

Joi, 26 martie 2020 - 08:17

Afisari: 949

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0557 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2021) www.carpati.org