Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Calendar

Ianuarie 2022
LMMJVSD
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Februarie 2022
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Vremea
Varful Harghita-Ciceu
Muntii Harghita

Voluntar in Carpati

Homepage

Lista de discutii
#26  Inapoi 1 2 Inainte

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Altele Metode de a trece mai usor peste doru de munte (26)

yo6ial
yo6ial
Coarda

Nu zi „hop” până nu sari. Carpati.org

Vineri, 23 octombrie 2009 - 21:43

dolcetamar
dolcetamar

Eu as spune ca daca iubesti muntii poti sa-i porti oriunde si oricand cu tine ascunsi intr-o camaruta din inima ta...eu in urma unui accident nu am putut urca mai bine de doi ani pe munte,si in tot acest timp am avut muntii aproape,m-am gandit la ei ca la o promisiune frumoasa pentru viitor,pentru ca niciodata nu trebuie sa spunem "niciodata"!

Vineri, 23 octombrie 2009 - 21:32

amos_and
amos_and
Coarda

Eu sunt putin mai norocos,stau chiar la poale,ii vad din balcon,dar nu e deajuns.In fiecare week-end fac ture de cateva ore.

Sâmbătă, 17 octombrie 2009 - 15:14

serban_2k
serban_2k
Rucsac

Si eu sunt departe de Carpati pt urm luni dar nu stiu cat de mult imi ajuta dorul faptul ca intru pe carpati.org Carpati.org este ca si cum nu as avea voie pizza dar totusi in fiecare zi ma duc sa vad cum arata una Carpati.org

Vineri, 16 octombrie 2009 - 18:44

pauless
pauless

Eu intru pe carpati.org si fumez carpati.

Vineri, 16 octombrie 2009 - 13:56

florinbalan
florinbalan
Rucsac

Eu merg cu plasticii in servieta.

Vineri, 16 octombrie 2009 - 11:58

zuzix.de.munte.
zuzix.de.mun..

Eu de exemplu ascult cantece de munte de dimineata pana seara, in casti, le fredonez pe strada, nu las mini-carabiniera de la blugi, am o carabiniera de escalada si in geanta de scoala Carpati.org Pastreaza legatura cu oamenii cu care faceai trasee si incearca, totusi, cateva escapade.

Joi, 15 octombrie 2009 - 21:57

florinbalan
florinbalan
Rucsac

Consemnat din motiv disciplinar? Carpati.org

Joi, 8 octombrie 2009 - 10:22

marasb
marasb
Busola

Ya...ok...aber Ich verstehe nicht Carpati.org asa ca ma retrag tiptil din discutie

Joi, 8 octombrie 2009 - 02:16

odin
odin
Rucsac

Mara...Luna are alta problema..."verboten" in germana iti spune ceva?

Joi, 8 octombrie 2009 - 00:14

marasb
marasb
Busola

@darkhriss: mu prea ajuta nici ditai padurea si vreo 200.000 de lacuri, belive me! Amu depinde si de cat de des mergeai inainte, da pe mine ma apuca strechea...noroc ca ii prea frig si ma gamdesc de doua ori.
@luna: poate mere cu carpati sau alte grupuri de discutie. Eu de doua luni am citit mai multe monografii, am vazut mai multe filme cu munti si citit articole de munte ca in toata viata, si inca mai am...mere asa o tzara da nu-i cine stie ce...asa ca daca nu esti la peste 2000 km distanta de munti (si fara bani) ia-te si du-te inapoi la ei...

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 23:59

darkhriss
darkhriss
Coarda

Daca iubesti natura, poti sa iti gasesti bucuria pana si intr-un copacel, nu cred ca trebuie neaparat sa fii la 2000 de metri. Reusesc eu sa fac asta in Bucuresti si nu poti tu acolo unde practic esti intre munti? Carpati.org E adevarat ca nu poti sa faci trasee, dar poti sa privesti muntii, sa respiri aerul, sa te apropii de o padure.

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 21:44

mihai.telemark
mihai.telema..
Rucsac

Influentate de Cleo a patra Carpati.org

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 16:33

florinbalan
florinbalan
Rucsac

Pisicile tale fac dus cu lapte?

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 16:30

yo6ial
yo6ial
Coarda

Voiam să spun "duș cu apă de ploaie" ...
Mihai... încearcă cu lapte. Pisicile mele se uita ca pinguinu' la baliză dacă găsesc apa în loc de lăptic. Si eu la fel. Carpati.org

Scuzi di offtopic.

Adi, @luna... totul depinde de tine. Iar după spusele tale, bănuiesc că ai sa "te lași" de munte tot atunci când o sa te lași de mâncat Carpati.org
Vezi ca pauzele pot fi bune, daca le privești corect. Revederea o sa fie mai frumoasă după o pauză îndelungată.

Sănătate!

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 16:18

octavian67
octavian67
Caraba

"Pisica mea bea apa de ploaie..."

Bine, bine, dar totusi exista o diferenta intre pisici si oameni. Apa de ploaie ii poate tine de sete unei pisici, pe cand un om se poate chiar imbata cu o asa apa. O fi bine, o fi rau? Carpati.org

PS: Si daca tot veni vorba de apa si de pisici, sa va spun un banc. Sec. Pentru cine gusta unul sec. Carpati.org

- Stiti care-i diferenta intre un vapor si o pisica?
- Vaporul pluteste, dar cu pisica nu poti sa bati cuie. Carpati.org Carpati.org

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 16:04

florinbalan
florinbalan
Rucsac

Pisica mea bea apa de ploaie...

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 15:23

luna
luna
Busola

Pai nu am zis ca nu voi mai merge niciodata pe munte, doar ca o perioada nu voi mai putea merge, nu stiu insa cat va dura accea perioada, poate doar o luna, dar la fel poate dura si 1-5 ani. Doamne fereste sa fiu vreodata nevoit sa ma las definitiv de urcat pe munte.

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 12:09

yo6ial
yo6ial
Coarda

Mai, îmi plac americanii cum le plac, pisicilor, apa de ploaie.
Dar zic ăștia așa: "Never say never."
... și bine zic.

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 10:41

miparv
miparv
Rucsac

Destul de nasol, trebuie sa recunosc si suna a definitiv nu temporar. In afara de poze si filme, cel mai mult te ajuta amintirile si mai mult de atat nu am idee.
Succes! Carpati.org

Miercuri, 7 octombrie 2009 - 09:03

Afisari: 2,423

#26  Inapoi 1 2 Inainte

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,9402 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2022) www.carpati.org