Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Octombrie 2019
LMMJVSD
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Noiembrie 2019
LMMJVSD
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Vremea
Varful Negoiul Unguresc
Muntii Calimani

Voluntar in Carpati - 2016

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Obiecte pierdute / gasite Gasit casca (7)

scufitul_rosu
scufitul_ros..
Caraba

Nu imi amintesc cu exactitate si nici din pozele facute nu rezulta foarte clar. Undeva deasupra saritorii mari cu fereastra, cea de dupa branuta care da la Coltul Magarului.

Ok...atunci, daca cineva isi doreste o casca de santier gata rostogolita pe Valea Coltilor, sa dea un semn! Tineti insa cont ca sunt din Bucuresti si ca singurele locuri de inmanare ar fi Bucuresti, Busteni sau in trenul dintre ele Carpati.org

Duminică, 6 decembrie 2015 - 13:14

macaz2006
macaz2006
Caraba

Salut!
Da Scufitul, nu doresc sa recuperez casca. Multumesc ca ai curatat zona in urma mea.
Imi poti spune cam la ce distanta de strunga ai gasit-o? Am auzit-o multa vreme cazand printre bolovani.

Joi, 26 noiembrie 2015 - 09:50

victoranica
victoranica
Coarda

"Certitudinea ca las muntele un pic mai curat, ma face sa ma simt al naibi de bine."

o casca abandonata pe vale nu face muntele un pic mai curat (cu atat mai putin daca e foarte rezistenta si frantuzeasca pe deasupra, de nici bolovanii n-o comprima); Scufitul, prin gestul sau, ar fi trebuit sa te faca sa te simti cel putin bine Carpati.org
Mesaj modificat de autor!

Luni, 23 noiembrie 2015 - 00:32

lauramatei
lauramatei
(admin)

Ma, Scufitule, bine ca ai adus-o jos, macaz ar fi facut mai bine sa-ti multumeasca pentru ca ai ecologizat zona si ai cules de acolo un obiect lasat in urma lui, care uratea locul. Muntele nu-i tomberon, sa abandonam pe acolo ce nu ne mai trebuie. Inteleg, iti cade intr-un loc si intr-un moment nepotrivit, cand tu ai crampe, locul e accidentat si ti-e greu sa aduni ceea ce ti-a cazut, dar e firesc sa zici "Merci!" cui a avut drum pe acolo si a curatit locul.

N-o arunca, ci, daca e buna de ceva, pune un anunt la sectiunea bursa, ca o donezi cui are nevoie si o poate folosi in lipsa de altceva, fiind mai buna decat deloc.

Hai, ture faine si sa fiti sanatosi!

Duminică, 22 noiembrie 2015 - 23:15

scufitul_rosu
scufitul_ros..
Caraba

Offfff ce frustrant e ca nu ma pricep la alpinism...uite asa aflu si eu ca exista casti de AM si de PM! Si ce ghinion pe tine, sa ti-o zboare vantul pe aia de PM chiar atunci, imediat dupa 12 Carpati.org

Lasand gluma la o parte, esti sigur ca vrei s-o arunc? Eu nu am ce face cu ea, nici AM nici PM. Nu ne intersectam niciodata prin tren, sa ti-o inmanez? Sau macar s-o donam cuiva daca n-o mai vrei. E pacat s-o arunc. Daca stiam o lasam acolo, nu mai suiam Scorusul cu ea in carca Carpati.org sa se sperie si altii ca s-a deschis santier in zona Carpati.org
Mesaj modificat de autor!

Duminică, 22 noiembrie 2015 - 16:10

macaz2006
macaz2006
Caraba

Salut! E o casca galbena pe care ai gasit-o la minim 300m mai jos de strunga coltilor. In tura aia abia am reusit sa ajung pana in strunga din cauza crampelor ( nu stiu ce naiba am avut in ziua aia), asa ca am renuntat sa cobor dupa ea. Casca am lasat-o pe pamant in strunga, timp in care admiram intrarea in coltul galbinele. Mi-a luat-o vantul, asa de tare batea, drept pentru care am si renuntat la obiectivul meu din acea zi: coltul galbinele.
Acuma, casca aia e una de pm, foarte rezistenta, de origine frantuzeasca. Am luat in ea un bolovan de marimea pumnului ( meu) Carpati.org, si precum vezi reusesc sa mai tastez inca pe aici. Mai am vreo 5 identice prin magazie, asa ca nu ma prea intereseaza recuperarea ei. O poti pastra sau o poti arunca. Te asigur ca dpdv al PM este un echipament de varf conform cu cele mai aspre stasuri. Asa ca, multumesc oricum, Scufitule.

Luni, 16 noiembrie 2015 - 19:12

scufitul_rosu
scufitul_ros..
Caraba

Am gasit astazi (15 nov) o casca zacand pe jos in Valea Coltilor. Avand in vedere ca posesorul nu era in ea (slava Domnului!) il rog sa-mi trimita pe privat descrierea ei ca sa vedem cum putem face sa i-o inapoiez.

Duminică, 15 noiembrie 2015 - 18:33

Afisari: 1,598

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,0615 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2019) www.carpati.org