Skin Classic Skin White Skin Black & Whilte Skin Default Adauga la Favorite (In contul carpati.org)
Cautare:

Doneaza

Calendar

Decembrie 2019
LMMJVSD
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Ianuarie 2020
LMMJVSD
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Vremea
Varful Turnu
Muntii Piatra Craiului

Voluntar in Carpati - 2016

Homepage

Lista de discutii
Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un topic

Forum Evenimente Proiectii video de toamnă (7)

mihai.telemark
mihai.telema..
Rucsac

Mai multe detalii decât am dat în stirea initiala nu veti avea deocamdata. Cât despre circuitul proiectiilor, acesta nu urmeaza calea ferata nici vocabularul corepunzator. Definitia nr.2 din DEX este ceea care se aplica în cazul de fata. http://dexonline.ro/search.php?cuv=halta

Marți, 26 mai 2009 - 13:26

edics
edics
Busola

Asteptam detalii, si cred ca mai apoi traseul va capata o forma mai degraba data de organizare si disponibilitate, vorba ceea cu haltele cred ca suntem cei mai obisnuiti, sa nu uitam ca majoritatea traseelor pleaca din halte gari mici si localitati care nu apar pe harta, lucru care nu e valabil cu P. Neamt.

Sa auzim de bine.
Edi

Marți, 26 mai 2009 - 10:13

zentai
zentai
Coarda

pe mine ma tenteaza sa fiu mai impaciuitorCarpati.org mai ales că sunt din P.NeamtCarpati.org.Desi pare usor bizar, e greu de ajuns in P.Neamt, prin intermediul mijloacelor de transport in comun, precum e si greu de plecatCarpati.org
Pe de alta parte, aici traieste dl.Ticu Lacatusu si, din patriotism local, pot apare multe necunoscute, ca sa ma exprim eufemisticCarpati.org iar eu sunt de parere ca nu e elegant sa fie impus nimanui nimic, nici celor de aici care se ocupa cu muntele, nici Asociatiei Montane Carpati, de care, recunosc, eu ma simt mai legat, via carpati.orgCarpati.org.
Dar oamenii buni gasesc calea pacii oriunde ar fi si daca vorba cu P.Neamt are in spate mai mult de un gând al intamplarii s-ar putea gasi aceasta cale.

Marți, 26 mai 2009 - 08:52

senty
senty
(admin)

Nop. Nu era nici o gluma, mi am spus punctul de vedere. Cum nu stiu datele organizatorice, am venit cu aceasta propunere.
numai bine.Carpati.org

Luni, 25 mai 2009 - 21:40

mihai.telemark
mihai.telema..
Rucsac

Unora le arde de glume Carpati.org

Luni, 25 mai 2009 - 21:19

senty
senty
(admin)

E bine de gandit ca "halta" aia din Piatra Neamt sa fie o statie, nu ca o halta..... adica poate ma opresc sau poate nu. si in estul Romaniei suntem destui impatimiti ai acestei pasiuni, iar sa vin din Iasi pana in Cluj sau Brasov nu e chiar asa simplu si rapid. Si Moldova face parte din Romania, si Iasul sau Bacaul sau Piatra Neamt pot face parte din marile orase enumerate in stire.
cu respect, Marius.

Luni, 25 mai 2009 - 20:04

mihai.telemark
mihai.telema..
Rucsac

Asociatia Montana Carpati doreste organizarea, la începutul toamnei care urmează, unui turneu de proiectii video sustinute de unul dintre cei mai prolifici alpinisti mondiali, pionier al ascensiunilor în stil “alpin” si autorul a nenumărate premiere mai ales în Himalaya.

Circuitul provizoriu cuprinde deocamdată orasele Timisoara, Bucuresti, Brasov, Sibiu si Cluj. Ne gândim de semenea la posibilitatea unei halte la Piatra Neamt de exemplu.

Cei care cred că se pot implica în acestă organizare cu idei concrete, sfaturi, surse de finantare si altele, sunt invitati să-si exprime opiniile si sugestiile aici, precum si pe adresa mihai_tanase_50@yahoo.com.

Luni, 25 mai 2009 - 13:39

Afisari: 8,127

Adauga un mesaj in topic

Trebuie sa te autentifici pentru a putea adauga un mesaj

0,9455 secunde

GetaMap.org | Maps from all over the world | ro | fr | es | de | Calculator distante
ViewWeather.com - A new way to view the weather | nl.ViewWeather.com | sv.ViewWeather.com
Regulament carpati.org
© copyright (2004 - 2019) www.carpati.org